
The Story
Modernize your living room with this table front and center. Chrome leg panels cross beneath the spacious table before splitting and rising up to the glass tops in sleek and distinctive contemporary design.
| Weight & Dimensions | |
| Product Dimension | 47 1/4"L X 27 1/2"W X 16 3/4"H |
| Weight | 32 lbs |
| Technical Information | |
| Style | Contemporary |
| Material | Metal, Tempered Glass |
| Body Color | Chrome |
| Top Material | 10mm Tempered Glass |
| Base Design | Criss-Cross Base |
| Leg Material | Chrome Legs |
| CM4241C-TABLE Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Modernize your living room with this table front and center. Chrome leg panels cross beneath the spacious table before splitting and rising up to the glass tops in sleek and distinctive contemporary design.
| Weight & Dimensions | |
| Product Dimension | 47 1/4"L X 27 1/2"W X 16 3/4"H |
| Weight | 32 lbs |
| Technical Information | |
| Style | Contemporary |
| Material | Metal, Tempered Glass |
| Body Color | Chrome |
| Top Material | 10mm Tempered Glass |
| Base Design | Criss-Cross Base |
| Leg Material | Chrome Legs |
| CM4241C-TABLE Installation Manual |























