
The Story
Protect your LTE PRO 32-Inch Grill from the elements with this grill cover. Made with a water-resistant, vinyl polyester blend exterior and a soft felt backing, it will shield your griddle from moisture, dust, and more.
Features
- Designed to fit the LTE PRO 32-Inch Built-In Gas Grill
- Water resistant
- Felt backing protects your grill from being scratched
- Significantly prolongs the lifespan of your grill
| Dimensions | 33" W x 24.5" H x 23.5" D |
| Weight | 67 Lbs |
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Built-In |
| Cover Width | 33" |
| Material | Polyester Vinyl Blend |
| Cover Depth | 24" |
| Grill Model | LTE PRO 32 Inch |
| Collection | LTE PRO |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
| Cover Height | 25" |
| Primary Color | Black |
Description
Protect your LTE PRO 32-Inch Grill from the elements with this grill cover. Made with a water-resistant, vinyl polyester blend exterior and a soft felt backing, it will shield your griddle from moisture, dust, and more.
Features
- Designed to fit the LTE PRO 32-Inch Built-In Gas Grill
- Water resistant
- Felt backing protects your grill from being scratched
- Significantly prolongs the lifespan of your grill
| Dimensions | 33" W x 24.5" H x 23.5" D |
| Weight | 67 Lbs |
| Cover Type | Grill Cover |
| Grill Configuration | Built-In |
| Cover Width | 33" |
| Material | Polyester Vinyl Blend |
| Cover Depth | 24" |
| Grill Model | LTE PRO 32 Inch |
| Collection | LTE PRO |
| Grill Type | Gas Grills & Smokers |
| Cover Height | 25" |
| Primary Color | Black |






















