
The Story
Brighten up any room in your home with this elegant ceiling recessed light. Crafted in wrought iron, this light fixture will add a traditional touch to any setting. It is designed for indoor ceiling installation and provides warm lighting.
| Weight & Dimensions | |
| Overall Width*Depth*Height | 10.6"*10.6"*7.7" |
| Weight | 2.1KG |
| Technical Information | |
| Style | Farmhouse |
| Material | Iron Art |
| Connection Type | Pendant Lighting |
| Socket Type | G9 |
| Number of Lights | 1 (not included) |
| Bulb Type | LED |
| Light Max Power | 10W |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBB0122-1110V Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Brighten up any room in your home with this elegant ceiling recessed light. Crafted in wrought iron, this light fixture will add a traditional touch to any setting. It is designed for indoor ceiling installation and provides warm lighting.
| Weight & Dimensions | |
| Overall Width*Depth*Height | 10.6"*10.6"*7.7" |
| Weight | 2.1KG |
| Technical Information | |
| Style | Farmhouse |
| Material | Iron Art |
| Connection Type | Pendant Lighting |
| Socket Type | G9 |
| Number of Lights | 1 (not included) |
| Bulb Type | LED |
| Light Max Power | 10W |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBB0122-1110V Installation Manual |























