
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65The Story
Features
- Farmhouse Style: Classic design for bedrooms and dining rooms, semi-flush mount saves standard ceiling space.
- Gold Unique Design: Elegant ironwork with timeless gold accents, unique 19.3-inch wide geometric shape.
- 6-Bulb Lighting: Bright light, equipped with E12 socket, each 40 watts maximum (bulbs not included).
| Weight & Dimensions | |
| Overall Length*Width*Height | 19.3"*19.3"*15.1" |
| Weight | 3.1 kg |
| Technical Information | |
| Style | Farmhouse |
| Finish Family | Golden |
| Product Material | Iron |
| Mounting Type | Semi Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Dining Room |
| Bulb Included | No |
| Light Type | E12 |
| Number of Bulbs | 6 |
| Light Max Power | 40W |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBC3001 Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Features
- Farmhouse Style: Classic design for bedrooms and dining rooms, semi-flush mount saves standard ceiling space.
- Gold Unique Design: Elegant ironwork with timeless gold accents, unique 19.3-inch wide geometric shape.
- 6-Bulb Lighting: Bright light, equipped with E12 socket, each 40 watts maximum (bulbs not included).
| Weight & Dimensions | |
| Overall Length*Width*Height | 19.3"*19.3"*15.1" |
| Weight | 3.1 kg |
| Technical Information | |
| Style | Farmhouse |
| Finish Family | Golden |
| Product Material | Iron |
| Mounting Type | Semi Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Dining Room |
| Bulb Included | No |
| Light Type | E12 |
| Number of Bulbs | 6 |
| Light Max Power | 40W |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBC3001 Installation Manual |























