
Original: $109.00
-65%$109.00
$38.15The Story
This modern golden flower ceiling light elegantly combines style and function.
Features
- Modern Flower Design: Features a stylish flower silhouette in a warm golden finish, perfect for contemporary spaces.
- Quality Materials: Crafted from durable iron with elegant, light-diffusing acrylic shades.
- Substantial & Complete: Generous 19.7" diameter, includes fixture, manual, and a 1-year warranty for peace of mind.
| Overall Length*Width*Height | 19.7"*19.7"*9.3" |
| Weight | 3.05 kg |
| Style | Modern |
| Finish Family | Golden |
| Product Material | Iron, Acrylic |
| Mounting Type | Semi Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Living Room |
| Bulb included | No |
| Light Type | E12 |
| Number of Bulbs | 5 |
| Light Max Power | 40w |
| Shade material | Acrylic |
| Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
This modern golden flower ceiling light elegantly combines style and function.
Features
- Modern Flower Design: Features a stylish flower silhouette in a warm golden finish, perfect for contemporary spaces.
- Quality Materials: Crafted from durable iron with elegant, light-diffusing acrylic shades.
- Substantial & Complete: Generous 19.7" diameter, includes fixture, manual, and a 1-year warranty for peace of mind.
| Overall Length*Width*Height | 19.7"*19.7"*9.3" |
| Weight | 3.05 kg |
| Style | Modern |
| Finish Family | Golden |
| Product Material | Iron, Acrylic |
| Mounting Type | Semi Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Living Room |
| Bulb included | No |
| Light Type | E12 |
| Number of Bulbs | 5 |
| Light Max Power | 40w |
| Shade material | Acrylic |
| Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| Installation Manual |























