
Original: $129.00
-65%$129.00
$45.15The Story
Features
-
Modern Golden Sunburst: Sleek 25-inch flush mount with a striking golden sunburst pattern, made of a Durable iron frame with a clear acrylic light panel.
- Adjustable 3-Color LED: Integrated 18W LED (1170LM) offers warm, neutral, or cool white light.
- Easy installation, worry-free warranty: Suitable for dry indoor spaces, easy ceiling installation, includes lamp, instructions and 1-year warranty.
| Weight & Dimensions | |
| Overall Length*Width*Height | 25.2"*25.2"*2.52" |
| Weight | 3.87 kg |
| Technical Information | |
| Style | Modern |
| Finish Family | Golden |
| Product Material | Iron, Acrylic |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Living Room |
| Bulb Included | Yes |
| Light Type | LED |
| Number of Bulbs | 1 |
| Light Max Power | 18W |
| Lumens | 1170LM |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBC3002 Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Features
-
Modern Golden Sunburst: Sleek 25-inch flush mount with a striking golden sunburst pattern, made of a Durable iron frame with a clear acrylic light panel.
- Adjustable 3-Color LED: Integrated 18W LED (1170LM) offers warm, neutral, or cool white light.
- Easy installation, worry-free warranty: Suitable for dry indoor spaces, easy ceiling installation, includes lamp, instructions and 1-year warranty.
| Weight & Dimensions | |
| Overall Length*Width*Height | 25.2"*25.2"*2.52" |
| Weight | 3.87 kg |
| Technical Information | |
| Style | Modern |
| Finish Family | Golden |
| Product Material | Iron, Acrylic |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Living Room |
| Bulb Included | Yes |
| Light Type | LED |
| Number of Bulbs | 1 |
| Light Max Power | 18W |
| Lumens | 1170LM |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBC3002 Installation Manual |























