
Original: $39.00
-65%$39.00
$13.65The Story
Add a sophisticated touch to your bedroom or living room with this modern Black or Gold drum ceiling light.
Features
- Modern Design: Sleek glass drum shade available in Black or Gold finish for bright, diffused light.
- Easy Semi-Flush Mount: Easy installation creates a clean, low-profile look on ceilings in dry locations, ideal for illuminating bedrooms, living rooms, and other dry indoor spaces.
- Durable & Certified: Robust iron construction backed by a reliable 2-year warranty.
| Overall Length*Width*Height | 5.9"*5.9"*7.5" |
| Weight | 0.61 kg |
| Canopy Length | 4.72" |
| Style | Modern |
| Finish Family | Black, Golden |
| Product Material | Iron |
| Mounting Type | Semi Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Living Room , Entryway |
| Bulb included | No |
| Light Type | E26 |
| Number of Bulbs | 1 |
| Light Max Power | 60w |
| Dimmable | No |
| Shade material | Glass |
| Certifications | FCC |
| Lighting Warranty | 2-years |
| Details |
1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Add a sophisticated touch to your bedroom or living room with this modern Black or Gold drum ceiling light.
Features
- Modern Design: Sleek glass drum shade available in Black or Gold finish for bright, diffused light.
- Easy Semi-Flush Mount: Easy installation creates a clean, low-profile look on ceilings in dry locations, ideal for illuminating bedrooms, living rooms, and other dry indoor spaces.
- Durable & Certified: Robust iron construction backed by a reliable 2-year warranty.
| Overall Length*Width*Height | 5.9"*5.9"*7.5" |
| Weight | 0.61 kg |
| Canopy Length | 4.72" |
| Style | Modern |
| Finish Family | Black, Golden |
| Product Material | Iron |
| Mounting Type | Semi Flush Mount |
| Location | Dry location |
| Room | Bedroom, Living Room , Entryway |
| Bulb included | No |
| Light Type | E26 |
| Number of Bulbs | 1 |
| Light Max Power | 60w |
| Dimmable | No |
| Shade material | Glass |
| Certifications | FCC |
| Lighting Warranty | 2-years |
| Details |
1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| Installation Manual |























