
Original: $239.00
-65%$239.00
$83.65The Story
Highlight the style of your home with the coastal-inspired 6-light 2-tier chandelier. Its drum-shaped shade is strung with rows of natural jute rope, allowing light to shine through and providing a stylish look even when the lights are off. The finish is antique gold. With its durable material and bohemian style, it adds a touch of elegance to any space.
| Weight & Dimensions | |
| Weight | 4.18KG |
| Overall Length*Width*Height | 23.62"*23.62"*15.16" |
| Rod & Chain Length | 39.4" |
| Technical Information | |
| Style | Farmhouse |
| Product Material | Iron + Hemp Rope |
| Mounting Type | Pendant Lighting |
| Socket Type | E12 |
| Bulb Type | LED |
| Number of Lights | 6 (not included) |
| Maximum Light Power | 40W |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBW9633-6 Installation Manual |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Highlight the style of your home with the coastal-inspired 6-light 2-tier chandelier. Its drum-shaped shade is strung with rows of natural jute rope, allowing light to shine through and providing a stylish look even when the lights are off. The finish is antique gold. With its durable material and bohemian style, it adds a touch of elegance to any space.
| Weight & Dimensions | |
| Weight | 4.18KG |
| Overall Length*Width*Height | 23.62"*23.62"*15.16" |
| Rod & Chain Length | 39.4" |
| Technical Information | |
| Style | Farmhouse |
| Product Material | Iron + Hemp Rope |
| Mounting Type | Pendant Lighting |
| Socket Type | E12 |
| Bulb Type | LED |
| Number of Lights | 6 (not included) |
| Maximum Light Power | 40W |
| Product Details | 1 x lighting 1 x user manual 1-year warranty |
| BBW9633-6 Installation Manual |























